Producenci

Pobudza umysł i ciało, pozwalając Ci poczuć się lepiej. Po yerba mate, bo to o niej mowa, warto sięgnąć nie tylko ze względu na wysoką zawartość kofeiny. Te niepozorne, ciemnozielone listki posiadają szereg prozdrowotnych właściwości. Stanowią one bogate źródło witamin z grupy B i witaminy C, a także soli mineralnych: potasu, manganu, żelaza, selenu, wapnia, cynku i magnezu. 

Pochodząca z niewielkiej, rodzinnej plantacji w argentyńskiej prowincji Misiones yerba marki Soul Mate to produkt najwyższej jakości. Organiczny sposób uprawy, ręczna selekcja surowca oraz metoda suszenia przy użyciu gorącego powietrza czyni z niej yerbę wyjątkową. Czym wyróżnia się yerba mate z bio certyfikatem? Produkt rolnictwa ekologicznego to znacznie więcej niż mały zielony listek na opakowaniu. Organiczna uprawa oznacza m.in.:

  • poszanowanie praw natury i jej naturalnych rytmów,

  • stosowanie wyłącznie nawozów pochodzenia organicznego,

  • rezygnację z użycia pestycydów, fungicydów i innych toksycznych środków ochrony roślin, na rzecz preparatów naturalnych oraz rolnictwa biodynamicznego,

  • całkowicie bezpieczną dla zdrowia obróbkę surowca po zbiorze (np. ręczną selekcję i suszenie na słońcu)

Preparowana metodą sin humo, czyli bez dymu yerba od Soul Mate daje łagodny w smaku napój, pozbawiony dymnego charakteru. Niska zawartość pyłu w suszu również wpływa na profil smakowy naparu, w którym wyczuwalna jest umiarkowana goryczka w połączeniu z lekko słodkawą, świeżą, trawiastą nutą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl